Umów wizytę telefonicznie: 224 600 700 lub przez

Portal Pacjenta

Usługi

Stomatologia dziecięca

Stomatologia wieku dziecięcego inaczej pedodoncja obejmuje leczenie zachowawcze i profilaktykę stomatologiczną dzieci od 1 miesiąca życia.

W trosce o zdrowy uśmiech naszych małych pacjentów oferujemy:

  • Wizyty adaptacyjne – dajemy odczuć, że leczenie odbywa się w przyjaznej i miłej atmosferze, pozwalamy zapoznać się z lekarzem, asystentką i wyposażeniem naszych gabinetów. Mały pacjent ma możliwość pobawienia się z nami – przejażdżki na fotelu stomatologicznym, poznania ciekawostek na temat zębów, obejrzenia i dotknięcia sprzętów i narzędzi, którymi pracujemy. Zapraszamy wszystkie dzieci zanim ukończą 3 rok życia i zanim zacznie je boleć pierwszy ząb.
  • Bezbolesne leczenie zębów – stosujemy znieczulenia powierzchowne w postaci smakowitego żelu oraz urządzenia the Wand, w którym igła i strzykawka zastąpione zostały końcówką przypominającą magiczną różdżkę, a w najtrudniejszych przypadkach – zabieg przeprowadzamy z zastosowaniem podtlenku azotu.
  • Korekcję wad zgryzu na każdym etapie rozwoju dziecka
  • Zabiegi profilaktyczne – lakowanie zębów, lakierowanie preparatem fluorowym oraz instruktaż higieny jamy ustnej tak, aby każdy mały pacjent poznał tajniki prawidłowej higieny i sposoby na utrzymanie zdrowia jamy ustnej na całe życie.

 

Wśród wielu rodziców panuje błędne przekonanie, że zębów mlecznych nie warto leczyć. Naszym zadaniem jest uświadomienie rodziców, że:

  • Obecność próchnicy w uzębieniu mlecznym zwiększa ryzyko próchnicy zębów stałych.
  • Skutkiem nieleczonej próchnicy zębów mlecznych są dolegliwości bólowe ale także wady zgryzu.
  • Utrata nawet jednego zęba mlecznego przed okresem jego fizjologicznej wymiany pociąga za sobą upośledzenie funkcji żucia i wpływa niekorzystnie na rozwój kości i mięśni twarzy.
  • Nieestetyczne ubytki próchnicowe są dla dziecka przeszkodą w relacjach z rówieśnikami.

Znajdź centrum stomatologiczne w Twoim mieście, które świadczy usługi z zakresu stomatologii dziecięcej.