Umów wizytę telefonicznie: 224 600 700 lub przez

Portal Pacjenta

Usługi

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to dział stomatologii, który obejmuje zabiegi operacyjne w obrębie jamy ustnej jak i okolicach przyległych. Należą do nich m.in. ekstrakcje zębów, w tym operacyjne usunięcie zatrzymanych „ósemek”, resekcje wierzchołków korzeni, plastyka wyrostka zębodołowego i tkanek miękkich (np. dziąseł, wędzidełek wargi i języka), a także bardzo zaawansowane technologicznie zabiegi sterowanej regeneracji tkanek (m.in. kości) czy zabiegi podniesienia dna zatoki szczękowej.

Troszcząc się o komfort pacjenta wszystkie zabiegi chirurgiczne prowadzone są w znieczuleniu miejscowym – nasiękowym i/lub przewodowym, a w uzasadnionych przypadkach – w sedacji lub znieczuleniu ogólnym.

Ekstrakcje zębów
Usunięcie zęba, czyli ekstrakcja, są wykonywane w sposób jak najmniej traumatyzujący. Całkowite zagojenie się rany z medycznego punktu widzenia następuje po około sześciu tygodniach od usunięcia zęba.

Chirurgia to nie tylko ekstrakcje zębów. Zabiegi na błonie śluzowej jamy ustnej (periochirurgia) również mieszczą się w kręgu tych działań. Nieprawidłowe ukształtowanie wędzidełka wargi lub języka może powodować problemy z wymową. Proste podcięcie daje efekt leczniczy, estetyczny i zwiększa komfort pacjenta. Wykonujemy także wszelkie zabiegi związane ze zdrowiem i prawidłowym funkcjonowaniem dziąseł.

Sterowana regeneracja kości
Po ekstrakcji zęba bardzo ważne jest zastosowanie odpowiednich metod zapobiegających atrofii kostnej, w celu zabezpieczenia podłoża dla postępowania protetycznego bądź implantologicznego. Jeżeli w miejscu po ekstrakcji, kości jest zbyt mało stosujemy sterowaną regenerację kości polegająca na odtworzeniu objętości oraz funkcji naturalnej tkanki. W miejscu, gdzie brakuje kości (np. tam, gdzie kość zanikła) zakładane są odpowiednie preparaty (kościotwórcze biologiczne lub syntetyczne), które przerastają tkanką kostną odbudowując potrzebną strukturę anatomiczną. Zabieg pobudza komórki odpowiedzialne za osteogenezę i jednocześnie blokuje dostęp komórkom nabłonka i fibroblastom tkanki łącznej do miejsca leczonego.

W ramach chirurgii stomatologicznej oferujemy naszym Pacjentom m.in.:

  • usuwanie (ekstrakcje) zębów,
  • operacyjne usuwanie zębów zatrzymanych (zabiegi dłutowania),
  • inne skomplikowane zabiegi operacyjne i regeneracyjne kości szczęki i żuchwy.

Znajdź centrum stomatologiczne w Twoim mieście, które świadczy usługi z zakresu chirurgii stomatologicznej.