Umów wizytę telefonicznie: 224 600 700 lub przez

Portal Pacjenta

Porady

Wizyta adaptacyjna (stomatologia dziecięca)

Dobre samopoczucie i komfort małego pacjenta są dla nas najważniejsze. Dlatego pierwsza wizyta Twojej pociechy u naszego dentysty dla dzieci jest wizytą adaptacyjną. Mały pacjent ma wtedy możliwość zapoznania się z gabinetem, lekarzem, personelem i sposobem leczenia. Chcąc zdobyć zaufanie dziecka staramy się zamienić tę wizytę w przyjemną zabawę. Stomatolodzy dziecięcy mają odpowiednie podejście do małych pacjentów, dzięki czemu dzieci chętnie nas odwiedzają. Podczas wizyty pociechy mają m. in. możliwość dotknięcia sprzętów stomatologicznych, pojeżdżenia na fotelu stomatologicznym, zbadaniu swojego misia, czy wyboru ulubionego koloru wypełnienia, co sprawia im ogromną radość.

Wizyty adaptacyjne mają na celu pomóc przyzwyczaić się dziecku do regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznych. Dla dzieci często największym problemem jest strach przed nieznanym. Wspólnie z rodzicami staramy się pokazać, że wizyta u dentysty może być zabawna i nie wiąże się z przykrymi odczuciami.

Ważne jest aby dziecko nie zjawiało się na pierwszej wizycie z bólem zęba czy innymi przykrymi dolegliwościami. Niestety statystki mówią, że blisko 70% rodziców udaje się z dzieckiem do dentysty dopiero wtedy, gdy pojawia się ból i obrzęk lub konieczne jest usunięcie zęba. Wciąż panuje przekonanie, że wizyta w gabinecie stomatologicznym jest związana z nieprzyjemnymi odczuciami. Tymczasem w gabinetach LUX MED Stomatologia leczenie dzieci odbywa się w przyjaznej i bezbolesnej atmosferze.

Przed pierwszą wizytą dziecka u dentysty nie mów mu o swoich negatywnych odczuciach, np. że sam boisz się dentysty. Lęk bliskiej osoby jest silnie odczuwalny przez dziecko.

Przygotuj małego pacjenta opowiadając, że dentysta to taki lekarz, który zajmuje się zdrowiem zębów i ma w swoim gabinecie wiele ciekawych sprzętów, np.: fotel jak w wesołym miasteczku, który jeździ góra-dół i do tyłu, specjalną lampę do oświetlenia zębów, małe lustereczko, dzięki któremu uda się podczas oglądania zębów zauważyć nawet najmniejszy drobiazg, dmuchawkę z powietrzem, spray wodny i niebieskie magiczne światło do przyklejania wypełnień.

Nasze starania mają na celu nie tylko utrzymanie zdrowia jamy ustnej, ale także zmniejszenie stresu związanego z wizytą u stomatologa.


Przeczytaj inne artykuły: