Umów wizytę telefonicznie: 224 600 700 lub przez

Portal Pacjenta

Porady

Przebieg leczenia implantologicznego

Pierwsza wizyta poświęcona jest szczegółowej diagnostyce, na którą składa się:

    • Wywiad, który pozwala na uzyskanie informacji na temat potrzeb i oczekiwań pacjenta, daje obraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta ze szczególnym uwzględnieniem chorób przewlekłych modyfikujących proces wgajania się implantów. Istotne są również dane o nawykach higienicznych pacjenta. Higiena jamy ustnej ma ogromne znaczenie w powodzeniu leczenia.
    • Badanie kliniczne obejmuje potencjalne miejsce umieszczenia implantu – lekarz ocenia wówczas: stan błony śluzowej (grubość, kolor, ruchomość), uzębienie, przyzębie, stan zgryzu, poziom higieny jamy ustnej.
    • Badanie dodatkowe – zdjęcie RTG. Pantomogram – pozwalający ocenić ilość i stan kości mającej stanowić podłoże do wszczepienia implantu, stan zębów sąsiadujących z luką, rozmiar i położenia struktur anatomicznych mogących utrudniać przeprowadzenie zabiegu (dno zatoki szczękowej, jamy nosowej, kanały nerwów. Tomografia komputerowa wykonywana jest wtedy kiedy musi być bardzo precyzyjnie określona ilość kości.

 

Po uzyskaniu i przeanalizowaniu niezbędnych danych, lekarz przedstawia pacjentowi plan leczenia. Jest to też moment rozwiania wszystkich wątpliwości pacjenta, zapoznanie się z planem leczenia i podjęcie decyzji o leczeniu.

W dalszym etapie rozpoczyna się właściwe leczenie chirurgiczne i protetyczne.

Kto może mieć wszczepiane implanty?
Metodę tą można stosować u wszystkich osób dorosłych ogólnie zdrowych, posiadających odpowiednią ilość kości w miejscu planowanego zabiegu.

Czy wszczepianie implantów jest bolesne?
Zabieg wszczepiania jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Jest całkowicie bezbolesny. Dzięki precyzji techniki operacyjnej jest porównywalny do zabiegu ekstrakcji zęba.

Czy implanty mogą zastąpić naturalne uzębienie?
Uzupełnienie oparte na wszczepach tytanowych pozwalają na uzyskanie bardzo dobrego efektu estetycznego i skutecznego odtworzenia czynności żucia. Uzupełnienie uzębienia tą metodą jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ tylko ono zapewnia pacjentowi trwały wynik leczenia, komfort użytkowania i jest w stanie całkowicie zastąpić naturalne uzębienie.

Jakie komplikacje mogą wystąpić po zabiegu?
Prawidłowo przeprowadzony zabieg wszczepienia implantów, przy korzystnych warunkach, ogólnych oraz panujących w jamie ustnej pacjenta nie niesie zwykle żadnego ryzyka. Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie dolegliwości bólowe oraz obrzęk tkanek miękkich. Wszczepy wykonywane z tytanu bywają odrzucane ze względu na upośledzone gojenie kości, a nie materiał, z którego zostały wykonane.

Jaka jest trwałość implantów?
Sam wszczep jest niezniszczalny. Ponieważ jednak jest to ciało obce umieszczane w żywym organizmie, część reakcji zależy od stanu zdrowia ogólnego pacjenta. Jeżeli w trakcie użytkowania implantu pojawia się u pacjenta jakieś czynniki ogólne np. choroby lub nałogi, mogą mieć negatywny wpływ na efekt terapii. Inaczej wygląda część protetyczna, na którą zwykle jest gwarancja. Jako element materialny może ulec zużyciu, co wiąże się z okresową wymianą np. części porcelany.

Higiena jamy ustnej
Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna w powodzeniu całego procesu leczenia. Zaleca się utrzymywanie wzorowej higieny jamy ustnej. Bardzo ważne jest unikanie palenia tytoniu. Regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym oraz profesjonalne zabiegi higienizacyjne są nieodłącznym elementem terapii.

Promocyjna oferta na usługi implantologiczne w Katowicach
Chcesz mieć naturalnie piękny uśmiech? Zastanawiasz się nad wstawieniem implantu? Do końca roku możesz skorzystać z promocyjnej oferty na usługi implantologiczne w naszym centrum stomatologicznym! W ramach promocji otrzymasz: 2 bezpłatne konsultacje, koszt implantu w wysokości 2500 zł, 50% zniżki na diagnostykę radiologiczną i 15% zniżki na koronę protetyczną. Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej na temat oferty.

Z promocyjnej oferty skorzystasz w poniższej placówce:

Kategoria: Implantologia

Przeczytaj inne artykuły: