Umów wizytę telefonicznie: 224 600 700 lub przez

Portal Pacjenta

Porady

Kolorowe wypełnienia (stomatologia dziecięca)

Dzieciom poza klasycznymi materiałami stosowanymi w zębach stałych proponujemy kolorowe wypełnienia do zębów mlecznych. Kolorowe wypełnienia to nowoczesny materiał wypełnieniowy, który na pewno zainteresuje małych pacjentów. Do wyboru jest siedem bajecznych kolorów: złoty, srebrny, niebieski, różowy, zielony, pomarańczowy i cytrynowy. Dodatkowo wypełnienie posiada błyszczący brokat, który wprawia dzieci w prawdziwy zachwyt.

Kolor wypełnienia Mały Pacjent wybiera sam, co dodatkowo zachęca go do współpracy podczas zabiegu. W przypadku dzieci bojących się dentysty odwraca uwagę to od samego zabiegu i powoduje zmniejszenie stresu. Ponadto rozmowa i samodzielne wybieranie koloru wypełnienia umożliwia nawiązane bliskiego kontaktu lekarza z dzieckiem.

Mali pacjenci mogą wybrać jeden kolor lub skomponować tęczę. To pobudza dziecięcą wyobraźnię. Kolorowe wypełnienie tworzone wspólnie przez dziecko i lekarza to coś wyjątkowego – coś, czym można się pochwalić.

Z naszych doświadczeń wynika, że dzieci posiadające kolorowe wypełnienia częściej i chętniej myją zęby. Czują się odpowiedzialne za dbanie o swoje kolorowe plomby, a przez to o całą jamę ustną.

Ponadto, materiał ten charakteryzuje łatwość i szybkość stosowania dzięki specjalnej kapsułkowanej formie, co skraca czas trwania zabiegu, doskonała gładkość po wypolerowaniu oraz uwalnianie fluoru i ochrona leczonego zęba przed próchnicą. Kolorowe wypełnienie już samo w sobie jest nagrodą oraz zachętą do kolejnych wizyt. Wizyta u dentysty staje się dla maluchów przygodą.


Przeczytaj inne artykuły: