Umów wizytę telefonicznie: 224 600 700 lub przez

Portal Pacjenta

Porady

Implanty – najlepsze rozwiązane na braki zębowe.

Czemu trzeba uzupełnić brakujący ząb? Czy każdy utracony ząb jest problemem? Czemu musimy usuwać zęby? To najczęstsze pytania od Pacjentów jakie słyszą nasi lekarze zajmujący się  zabiegami implantologicznym oraz chirurgią stomatologiczną.

Przy obecnym rozwoju endodoncji, czyli leczenia kanałowego, sytuacji w których musimy usuwać ząb jest stosunkowo niewiele. W przypadkach bardziej złożonych pomocne są procedury z zakresu mikrochirurgii endodontycznej.

 

Kiedy usunięcie zęba jest konieczne?

W przypadku bardzo niekorzystnych złamań zęba, niegojących się stanów zapalnych tkanki kostnej w okolicy zęba czy poważnych zaniedbań, ekstrakcja jest jedynym rozwiązaniem biorąc pod uwagę zdrowie Pacjenta. Co się z tym wiąże? Brak zęba to nie tylko pogorszenie estetyki uśmiechu, ale również ryzyko zaniku kości oraz zaburzenie procesów prawidłowego gryzienia, przeciążenia czy odsłonięcia i przesunięcia sąsiednich zębów.

Dlaczego implanty są najlepszym rozwiązaniem na braki zębowe?

Implanty stomatologiczne są najtrwalszym i najlepiej odwzorowującym własny ząb rozwiązaniem na świecie.Ponadto uzupełnienie braku zębowego za pomocą implantu pozwala na uniknięcie noszenia protez zębowych czy szlifowania zdrowych zębów pod tzw. mosty protetyczne.

Implant to nie tylko zastąpienie korony zębowej, ale przede wszystkim zastąpienie naturalnegokorzenia zęba. Dzięki temu implant (sztuczny korzeń) wraz z koroną maksymalnie odwzorowują naturalny ząb wraz z jego funkcjami.

Nowy ząb składa się z dwóch części:

  • tytanowego implantu, który zastępuje korzeń zęba i całkowicie integruje się z tkankami,
  • korony, czyli sztucznej górnej części zęba.

Do pozostałych zalet zdrowotnych implantu należą m.in.

  • zapobieganie zanikaniu kości wobrębie utraconego zęba,
  • odtworzenie naturalnych warunków przenoszenia sił podczasspożywania,
  • nie wpływają na mowę (co spotykamy w przypadku noszenia protez).

Nie należy zapominać o podwyższeniu jakości oraz komfortu życia spowodowanego wygodą i estetycznymi względami posiadania implantu. Implantologia pozwala na uzyskanie pięknego uśmiechu w praktycznie każdym, nawet najbardziej skomplikowanym przypadku.

Czy implanty są bezpieczne?

Zabieg wszczepienia implantów jest całkowicie bezpieczny. Wszystkie zabiegi są wykonywane w znieczuleniu adekwatnym do potrzeb, by uniknąć bólu u Pacjenta, a stosowane w LUX MED Stomatologia systemy implantologiczne pozwalają na maksymalną integrację implantu oraz uzyskanie pięknego uśmiechu.

W swojej praktyce lekarze zwracają szczególną uwagę na komfort Pacjenta, tak, aby wizyta u stomatologa dobrze mu się kojarzyła. Po zabiegu Pacjent otrzymuje zalecenia pielęgnacyjne i zostaje wyznaczona wizyta kontrolna.

Podsumowując, implanty to najnowocześniejsza oraz najtrwalsza technologia, która wystarcza w większości przypadków do końca życia.

Autor: lek dent. Michał Mikietyński, LUX MED Stomatologia Gdańsk, Al, Grunwaldzka 347