Umów wizytę telefonicznie: 224 600 700 lub przez

Portal Pacjenta

Porady

Dlaczego powinienem leczyć się ortodontycznie?

Ortodoncja to dział stomatologii zajmujący się zapobieganiem występowaniu i leczeniem wad zgryzu. Według statystyk, z powodu wad zgryzu o różnym nasileniu cierpi nawet około 60% społeczeństwa.

Podstawą motywacji dla pacjentów rozpoczynających leczenie u ortodonty są bardzo często względy estetyczne. Celem leczenia ortodontycznego jest poprawienie zgryzu, osiągnięcie estetycznego wyglądu zębów, ładnego uśmiechu i harmonijnych rysów twarzy. Zgryz to każdy układ zębów dolnych w stosunku do zębów górnych obserwowany podczas takich czynności jak mówienie, odgryzanie kęsów pokarmu czy żucie.

Prawidłowe ustawienie zębów ułatwia higienę, zmniejsza narażenie zębów na próchnicę, a nawet funkcjonalność zgryzu, przez co zmniejsza napięcie mięśni i poprawia czynność stawów. Prawidłowe warunki zgryzowe mogą także poprawić wymowę. Również Pacjenci oddychający przez usta mają szansę na odzyskanie prawidłowego toru oddychania przez nos. Możemy powiedzieć, że dzięki ortodoncji możemy mieć zdrowy i piękny uśmiech!

Kategoria: Ortodoncja

Przeczytaj inne artykuły: