Umów wizytę telefonicznie: 224 600 700 lub przez

Portal Pacjenta

Porady

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe to śruby zrobione z tytanu, które łączą się z kością. Umieszcza się je w kości szczęki lub żuchwy i po wygojeniu tworzą one podstawę do odbudowy protetycznej zębów. Wyższość wszczepu tytanowego nad innymi uzupełnieniami protetycznymi to możliwość odbudowy brakujących zębów bez potrzeby naruszania i szlifowania zębów sąsiednich. W przypadku braku zębów trzonowych wszczepy pozwalają uniknąć protezy uciskającej dziąsło, będącej przyczyną dyskomfortu, bólu i zaniku kości.

Dzięki implantom w okolicy zębów trzonowych można osiągnąć funkcjonalność i odczucia jak przy zębach własnych. Przy bezzębiu protezy powodują dyskomfort podczas jedzenia, często mówienia, ruszają się. Są przyczyną zaniku kości, a ich sprawność gryzienia jest o 40% mniejsza niż własnych zębów.

Dwa albo cztery wszczepy tytanowe wraz ze specjalnym połączeniem mogą zapewnić dobrą stabilizację protezy całkowitej zapewniając komfort i funkcjonalność, natomiast rekonstrukcja wszystkich zębów połączonych mostem jest możliwa przy 6-8 wszczepach. Badania wykazały, że większość implantów z powodzeniem funkcjonuje nawet po 25 latach.

Zabieg wszczepienia jest całkowicie bezbolesny. Śruby tytanowe przykryte dziąsłem zrastają się z kością w okresie 3-6 miesięcy. Po tym okresie do wszczepu mocuje się koronę. W warunkach określanych jako trudne np. duży zanik kości, choroba przyzębia stosuje się zabiegi i preparaty kościotwórcze pozwalające na powiększenie pola protetycznego i umożliwiające bezpieczne założenie tej metody protetycznej. Jedynym przeciwwskazaniem do zastosowania tej metody jest nałóg palenia papierosów.

Choroby takie, jak m.in. cukrzyca, astma, choroby serca itp. w wielu przypadkach nie stanowią już absolutnego przeciwwskazania. Wiele zależy od stopnia unormowania choroby i skrupulatności w leczeniu. W przypadku skomplikowanej sytuacji zdrowotnej warto decyzję o ich wszczepieniu skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Wszczep wymaga odpowiedniego podłoża kostnego. W przypadku zaniku tkanki kostnej można zastosować technikę odtwórczą. Warto jednak pamiętać o tym, że czas działa na niekorzyść. Im szybciej pacjent podejmie decyzję o implantacji, tym lepiej.

Promocyjna oferta na usługi implantologiczne
Chcesz mieć naturalnie piękny uśmiech? Zastanawiasz się nad wstawieniem implantu? Do końca roku możesz skorzystać z promocyjnej oferty na usługi implantologiczne w naszym centrum stomatologicznym! W ramach promocji otrzymasz: 2 bezpłatne konsultacje, koszt implantu w wysokości 2500 zł, 50% zniżki na diagnostykę radiologiczną i 15% zniżki na koronę protetyczną. Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej na temat oferty.

Kategoria: Implantologia

Przeczytaj inne artykuły: